Bursa Araç Giydirme

Araç Giydirme
FİYAT TEKLİFİ ALIN.
Firmamızdan kaliteli ve ekonomik baskı fiyatları için teklif alınız.
Alanında uzman baskı, tasarım ve montaj ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Araç Giydirme Nedir?

Araç Giydirme adı üstünde Araçların üzerine yapılan reklam uygulamasıdır.

Araç Giydirme terimi sektörde arasında Araç Üstü Reklam veya Araba Giydirme olarakta kullanılır. Araç Giydirme; Cast Folyo adlandırılan yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC Cast Folyo’nun kalınlığı 0.11 – 0.13mm. aralığındadır. Cast Folyo’nun çok ince olmasının sebebi; Araç Giydirme işlemi yapılırken, Aracın cam kanallarının dahiline ve oluklara rahatça esneterek yapışması dahilindir.

Bu işlem profesyonel Araç Giydirme Ustaları tarafından yapılmalıdır. Araç Giydirme Konusunu başka konu başlıklarından daha detaylı takip edebilirsiniz. Araç Giydirme İşleminden Önce Yapılması Gerekenler; Araç Giydirme işlemi ( Araç Üstü Reklam Uygulaması ) yapılmadan evvel , giydirilmesi planlanan aracın detaylı resimleri çekilir. Çekilen bu resimler bilgisayar ortamına getirilir ve uygun bir grafik programında Araç Giydirme işlemi ( sanal ortamda ) müşteriye onaylatılır. Böylelikle müşteri aracını giydirme yapmadan evvelki şeklini bilgisayar ortamında görmüş olur. Böylelikle hem Reklam firması hem de Araç Giydirme işlemini yaptıracak olan firma işini garantiye almış olur.

Araç Giydirme Fiyatları Bursa

Türkiye’nin lider araç giydirme firması, 23 yıllık tecrübemiz ve uzman ekibimizle araçlarınızın boyasını zedelemeden araç giydirme uygulaması yapıyoruz.

Bursa Araç giydirme fiyatlandırması, yapılacak uygulamanın ölçüsüne ve kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

Sizlerde araç kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilir ve reklamlarınızı kaliteli bir şekilde geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

Ürün Adı Ürün Markası UV Baskı Solvent Baskı
Folyo Baskı m² Fiyatı Oracal, Kemica, Unifol 200 TL 100 TL
Vinil Baskı m² Fiyatı Dökme 440gr. 200 TL 100 TL
Folyo Bas-Kes (Etiket) m² Fiyatı Parlak, Mat veya Şeffaf Folyo 300 TL 200 TL
One Way Vision Baskı m² Fiyatı İthal 250 TL 130 TL
Dekota Baskı (3mm) m² Fiyatı 3mm Plastech 600 TL 500 TL
Dekota Baskı (5mm) m² Fiyatı 5mm Plastech 700 TL 600 TL
Not: Fiyatlara KDV Dahil Değildir. Fiyatlarımız "fire" maliyeti eklenmeden hesaplanmıştır, net fiyat bilgisi için bize ulaşın.
* 3m² ve üzeri işler için geçerlidir. 10 m² ve üzeri işler için fiyat teklifi alın.

Araç Giydirme Örnekleri

Araç Giydirme Uygulama Çeşitleri

Kapı Logo Uygulaması: Logonuzun, ünvanınızın, telefon ve web sitesi gibi iletişim bilgilerinizin araç kapılarının üzerine folyo kesim olarak ya da baskes folyo olarak uygulanmasıdır. 

Bölgesel Araç Reklam Uygulaması: Firmanızın araçlarının üzerine lokal olarak baskılı binek araç, ticari araç, araba, panel van, minibüs, kamyonet, kamyon, otobüs vb üzerine önce bilgisayarda tasarım yapıp yerleştirip size sunum yapıyoruz, onayınızdan sonra dijital baskısını yapıp aracınızın üzerine uyguluyoruz.

Kompe Araç Reklam Uygulaması: Dijital tasarımın aracın ölçülerine göre dijital baskı makinasında basılıp, laminasyonlu veya laminasyonsuz şekilde araç üzerine uygulanma şeklidir.

Bursa Araç Giydirme Firması

Araç giydirme araçların görsel olarak kaplanması işlemidir. Firma logosu ve ürünlerinizin görselleri özel hazırlanmış tasarımlarla firmanıza farklılık katacaktır. Araç üzerine bölgesel ve komple olarak uygulanabilir. Reklamsal araç kaplamaları yapılabildiği gibi komple renk değişim uygulamalarıda yapılmaktadır. Araç giydirme – araç kaplama reklam uygulamaları ile diğer reklam alanlarına göre çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Komple Araç Kaplama

Komple araç kaplama; aracın her noktasının kaplanması ile oluşturulan işlemdir. Genellikle bu tip çalışmalarda araç rengi komple değiştirilmekte ve istenirse araç üzerine yapılacak firma logoları ve firma isimleri folyo kesilerek yapıştırılmaktadır. Komple araç kaplama da aracın bütün aksesuarları sökülerek en ince noktalara kadar araç giydirme işlemi yapılmaktadır.

Logolu Araç Giydirme

Logolu araç giydirme uygulamaları genellikle bölgesel olarak uygulanmaktadır. Sağ ve sol kapılarda bulunan alanlarda müşterinin talebine göre kurumsal renklerinde kesilmiş folyolar, telefon numaraları ve websiteleri yer almaktadır

Araç Giydirme ölçülendirilmesi nasıl yapılır ?

Araç Giydirme dahilin gelen aracın resmi çekildikten nihayetra renkli çıktısı hazırlanır. Bu çıktı üzerine Aracın bütün detaylı ölçüleri not edilir. Bu ölçülerin (mm) olarak alınması işinizde hata olmaması anlamına gelir. Aksi durumda, Araç Giydirme Uzmanlık isteyen bir iş olduğundan taraflış bir ölçü, bütün Araç Baskısını taraflış yapmanıza sebebiyet verebilir. Araç Giydirme işleminin üretimi; Araç Giydirme işlemin yapılacağı Aracın ölçüleri alındıktan nihayetra giza üretime gelir. Araç Giydirme işinde uzman Grafikerler firmanın talep etmiş olduğu reklam uygulamasını yaparlar. Araç Giydirme işleminin bu safhası çok mühimdir. Bu noktada yapılacak bir hatanın dönüşü yoktur.
Yanlış baskı ( üretim ) montaj esnasında aracın üstünde kendini belli edecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken başka bir husehil Araç Giydirme işlemi yapılacak aracın; kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara, fitillere, annehtar çılgınğine, cam sahillarına ve art silecek diplerine herhangi bir ovanın, logonun ve resmin gelmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Araç Giydirme dahilin gerekli ölçülendirme yapıldıktan nihayetra dijital Baskı makinesine iş gönderilir.

Araç giydirme yapıldıktan nihayetra dikkat edilmesi gereken hususlar;

Araç giydirme işlemi PVC yapışkan folyo dediğimiz yapışkan malzemenin araç yüzetekrar uygulanma işlemidir, doğal olarak bir yapışma işlemidir.Araç giydirme işlemi yapıldıktan nihayetra katilikle tazyikli su ile katilikle yıkanmamalıdır. Tazyikli su folyo sahillarından kalkma alanne getireceği dahilin vakitla açılma yapabilir. Bir başka husakıl ise kimyasal maddeler ile yıkkör yapılmasından kaçınılmalıdır. Kimyasallar dijital baskı yapılmış folyo üzerindeki boyalarda deformasyona neden olacağından kısa sürede renklerin solmasına ve imajın bozulmasına neden olacaktır. Yıkkör esmasında fırça ve az deterjan kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yukarıda belirtilen hususlardan dolayı oluşan renk solmaları ve açılmalar garanti kapsamına dahil edilmemektedir. Araç Giydirme Fiyatları hakkında Araç giydirme fiyatları kullanılan malzeme türsine, metrekare durumuna ve garanti süresine göre değişkenlik göstermektedir. Araç giydirmede fiyatlandırma yapabilmek dahilin evvellikle araç giydirilecek araca yapılacak olan tasarımın ortaya çıkarılması ve ona göre uygulanacak malzemeye karar verilmesi gerekmektedir. Araç giydirmede daha evvelde belirttiğimiz gibi dijital baskı folyosu olarak Cast Folyo kullanılması gerekmektedir. Bu koşullara göre m2 üzerinden araç giydirme fiyatı verilmektedir. Bu konuda en güncel bilgileri müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.